Publikuar me datën: Wed, May 4th, 2011

SHQIPËRI NËNA IME TE THËRRET BIRI YT UNË NUK JAM “KOSOVAR”, TI E DI SE JAM SHQIPTAR !

NGA;LEK MRIJAJ

Shqipëri, shumë vite të ëndërrova vuajta dhe sakrifikova për Mëmë Shqiperi dhe nuk dua që ajo akoma të vazhdoj nga padrejtesit politike te asaj Europe te mallkuar , prandaj të lutem, së paku ti mos ma shkel mso me harro mos me moho të drejtën të …jem Shqiptar kerkoj te me perkrahesh te me japesh te drejt-identitet te barabarte kushtetuese me Shqiptaret e Shqiperisë !

Shqipëri, a të kanë treguar se dikush më quan “Kosovar”?!

Po, me atë emër më drejtohen, dhe janë shumë të pafytyrë në guximin e tyre, pa më pyetur se a dëshiroj të më quajnë ashtu, ata megjithatë po e bëjnë!!!

Kujdes, bëhu e vëmendshme Nenë-Shqipëri, ata po mundohen t’i largojnë Fëmijët nga Nëna e vet, hapi sytë se në pleqërinë tënde mund të mbesësh e vetmuar-jetim!

Shqipëri, Biri yt jam, së paku ti mos më quaj “Kosovar”!

Shqiptar jam, i tillë do të vdes.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close