Publikuar me datën: Sun, Jul 15th, 2012

Shaqiri nuk zbret nga shtypi gjerman dhe zviceran

“Mbetet e hapur nëse loja e tij mjafton për 11-shen e parë”, shkruan gazeta Bild pas ndeshjes ku Shaqiri shënoi gol

Shtypi gjerman dhe zviceran e ndjek Shaqirin, respektivisht “transferin më të shtrenjtë të vitit” në Gjermani hap pas hapi, raporton Albinfo. Kështu, në gazetat e të shtunës u regjistrua dhe u përshkrua gjerësisht goli i parë që “Shaq” e shënoi për FC Bajernin. Goli, u shënua në një ndeshje testuese kundër klubit të ligës regjionale Ismaning, ku Bajerni fitoi me lehtësi 4:0.

Por, me gjithë faktin se në titujt e shkrimeve potencohet se Shaqiri ka shënuar gol, në vazhdim të tekstit të gazetës Bild, xhuxhit magjik nuk “i shkruhet” mirë. “Mbetet e hapur nëse loja e tij mjafton për 11-shen e parë”, shkruan gazeta jo shumë e bindur me potencialin e Shaqirit.

Por 20 vjeçari i ka edhe disa javë në dispozicion për të bindur trajnerin Heynckes për kualitetet e veta. Shaqiri në ndeshjen kundër Ismaningut ka luajtur në njëmbëdhjetëshen e parë dhe ka filluar si sulmues. Mirëpo, golin e tij të parë si bajeras ai e ka shënuar pasi ka ndërruar anën, kur filloi të luante si lojtar mesfushor. Goli i Shaqiri, i shënuar në minutën e 86, e ka ngritur rezultatin në 3:0

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close