Publikuar me datën: Thu, May 6th, 2010

Server: Serbia s’mundet në BE pa zgjidhur problemin me Kosovën

Beograd, 6 maj  – Amerika e do Serbinë në Bashkimin Evropian sa më parë që të jetë e mundur, mirëpo Serbia nuk ka kurrfarë gjasash të arrijë diçka të tillë nëse nuk e zgjidh shumë shpejt çështjen e Kosovës, dhe nuk i fillon menjëherë bisedimet me Prishtinën, ka deklaruar analisti amerikan Daniel Server nga Instituti Amerikan i Paqes në Uashington. Negociatat për statusin nuk janë të mundshme për shkak se shqiptarët nuk pajtohen me një gjë të tillë, ndërsa SHBA të dhe Bashkimi Evropian nuk do t’i detyrojnë t’i pranojnë ato, ka thënë Server për të përditshmen e Beogradit “Blic”. Negociatat për kufijtë mund të zhvillohen në mes të Beogradit dhe Prishtinës, mirëpo sipas tij, Amerika nuk do të ishte e lumtur për një gjë të tillë, sepse kjo mund të destabilizonte Maqedoninë dhe Bosnjën e Hercegovinën. Sipas fjalëve të Serverit, SHBA-të dëshirojnë që të mos pritet mendimi i GJND, por që bisedimet të nisin sa më parë. “Nuk është Rezoluta 1244 ajo që bllokon anëtarësimin e Kosovës në KB, por është Beogradi, dhe Serbia duhet ta zgjidhë këtë”, ka thënë Server

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close