Publikuar me datën: Wed, Jun 22nd, 2011

Serbia vjen në mbledhjen e CEFTA-s në Prishtinë

Beograd, 22 qershor – Kryesuesi i ekipit negociator të Beogradit në pilog me Prishtinën, Borislav Stefanoviq paralajmëroi sot se rezultatet e para konkrete të bisedimeve ndërmjet palëve mun d të priten në fillim të muajit të ardhshëm, ne takimin e rregullt që do të zhvillohet në Bruksel.

“Ne ndajmë optimizmin që e ka shprehur ndërmjetësi evropian në këtë negociata, Robert Cooper, e që e kanë transmetuar mediet kosovare, se jemi krejtësisht afër zgjidhjes së çështjes së lëvizjes së lirë, kadastrës, librame amë, e ndoshta edhe të energjisë elektrike dhe shpresojmë se në takimin e ardhshëm, që do të mbahet nga fundi i qershorit apo fillimi i korrikut në Brukse, do t’i kemi të zgjidhura çështjet që rregullojnë jetën e njerëzve në Kosovbë, i tha ai agjencisë serbe Tanjug.

I pyetur nëse Serbia do të marrë pjesë në takimin e ardhshëm të CEFTA-s në nivel të ekspertëve në Prishtinë në fillim të muajit korrik, Stefanoviq tha që mendon se Serbisë i takon të marrë pjesë në atë takim dhe se ai me Edita Tahirin është pajtuar edhe më herët në Bruksel për nevojën e bisedimeve dhe ujdisë për tregti të lirë. .

“Është kirë që ekspertët tanë të jenë atje. Tevona, takimi do të zhvillohet në lokalet e BE-së në Prishtinë, andaj nuk ekziston shansi për prejudikimin e statusit të Kosovës. Ne jemi të interesuar për pjesëmarrje edhe për arsye të temës për aplikimin e doganës për mallrat serbe, që këto ditë po sforcohet pa nevojë nga disa përfaqësues kosovarë”, deklaroi Stefanoviq.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close