Publikuar me datën: Sun, May 26th, 2013

Serbia kërkon garanci se marrëveshja s’ka domethënie statusore

Kryeministri serb Ivica Daçiq ka thënë për  B92 se Aleksandar Vuçiq dhe ai po vazhdojnë bisedimet me bashkësinë ndërkombëtare për të kërkuar garanci shtesë për serbët në Kosovë.

“Për ne është me shumë rëndësi që dikush rastësisht të mos interpretojë se ajo  për çfarë është arritur marrëveshja ka ndonjë domethënie në pikëpamje të çështjes statusore. Është me rëndësi që të konfirmohet se bisedimet për statusin janë neutrale, se nuk e paragjykojnë ndonjë status të ardhshëm dhe se do të vazhdojmë bisedimet me përfaqësues të bashkësisë ndërkombëtare. Jam marr vesh që të dëgjohem me telefon me Catherine Ashtonin para mbledhjes së qeverisë dhe kujtoj se në këtë drejtim do të kemi sqarime të çështjeve kontestuese.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close