Publikuar me datën: Fri, Apr 13th, 2012

Serbi kërcënon me minim digash holandeze nëse nuk lirohet Shesheli.

Shërbimi informativ holandez po heton xhirimet që kohë më parë u paraqiten në YouTube në t të cilat një serb kërcënohet se do të shkatërrojë digta në Holandë për shkak se në burgun e Sheveningenit gjenden  Ratko Mladiq, Radovan Karadxhiq dhe  Vojislav Shehsel, transmeton “Blic” shkrimet e mediave të Holandës

Shërbimi informativ holandez AIVD po shqyrton dy xhirmne  në të cilat serbi i prezantuar si dr. Mirolub Petroviq, kërcënon se do të rrafshojë me tokë digat holandeze nëse nuk lirohen Mladiq, Karaxhq dhe Sheshel. Ai shihet në një foto afër të Detit të veriut dhe thotë se është vetëm 20 km larg Amsterdamit

Ai gjithashtu ka thënë se “grupi i intelektualëve në Serbi” ka në plan lirimin e “patriotëve Sheshel, Karaxhqi Mladiq”

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close