Publikuar me datën: Wed, Aug 3rd, 2011

Serbët, peng i kriminelëve e paramilitarëve

E thotë KFOR-i. “Serbët lokalë në barrikadat e vendosura në veri po mbahen përkund vullnetit të tyre nga parmilitarë dhe udhëheqës lokalë të krimit”. Në një komunikatë nga Campi Bondsteel në emër të KFOR-it për zhvillimet në veri, thuhet se KFOR-i i’u konfirmua nga vetë serbët për presionin që kanë nga strukturat paralele. “Komandanti i Grupit Shumëkombësh të Betejës Lindje, koloneli Michael D. Schëartz shkoi në vend për t’u folur nga afër protestuesve. Disa prej protestuese ia bënë me dije se ata merrnin pjesë në këtë bllokadë përkundër vullnetit të tyre, të detyruar nga struktura të caktuara paralele radikale dhe udhëheqës lokalë të krimit të organizuar. Burra, gra, fëmijë dhe një prift ortodoks serb ishin pozicionuar para bllokadës së rrugës” thuhet në komunikatë.
Aty konfirmohet se megjithëse KFOR-i ka mundësi të përdorrë forëcën nëse është e nevojshme, preferoi të furnizoj ushtarët në veri përmes ajrit duke kursyer serbët

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close