Publikuar me datën: Fri, Oct 28th, 2011

Serbët kërkojnë ndihmë nga UNMIK-u

Shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif, dhe i ashtuquajturi ministër për Kosovën, Goran Bogdanoviq, kanë thënë sot se misionet ndërkombëtare në Kosovë, për normalizimin e situatës në veri `duhet të punojnë në suazat e mandatit neutral rreth statusit.

Bogdanoviq dhe Zarif janë takuar në Beograd, dhe – siç thuhet në njoftimin që e transmetojnë mediat e serbe – kanë folur për “mundësitë e UNMIK-ut që brenda mandatit të tij të ndikojë në uljen e tensioneve në veri të Kosovës”.

Bogdanoviq në këtë takim ka thënë se kriza në veri të Kosovës “duhet të zgjidhet me respektimin e Rezolutës 1244”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close