Publikuar me datën: Sun, Oct 4th, 2015

Serbët gjunjëzohen para Rusisë, për lobim kundër Kosovës në UNESCO

Partia Popullore e Serbisë (SNP) i ka bërë thirrje nëpërmes një deklarate për shtyp, Qeverisë së Serbisë që të filloj një iniciativë diplomatike të fortë kundër pranimit të Kosovës në UNESCO.

“Serbia duhet të nisë një thirrje publike për ndihmë nga Rusia që me diplomacinë e saj të ndikojë në numrin e vendeve anëtare të UNESCO-s për të votuar kundër pranimit të Kosovës në këtë organizatë”, thuhet në deklaratën e SNP-së, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, sipas SNP-së, Serbia duhet të drejtohet në diskutime me vendet BRIKS(Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika Jugore), që i quan miq të vjetër dhe të harruar disa nga ta, për të kërkuar ndihmën e tyre në votat kundër Kosovës.

Ata Kosovën e konsiderojnë si shtet të rremë dhe se nga Serbia po bëhet më e vlefshme dhe më e shenjtë, ngaqë ajo trashëgimi (në Kosovë) tregon vazhdimësinë e kombit serb që nga mesjeta.

Partia Popullore e Serbisë thotë se në trashëgiminë që ndodhet në Kosovë është mbështetur i tërë populli serb dhe se ata nuk do të lejojnë që identitetin e tyre si popull, ta merr Kosova, që cilësohet përsëri si pa identitet dhe një popull pa të ardhme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close