Publikuar me datën: Thu, Nov 24th, 2011

Serbët gjuajnë me gurë KFOR-in dhe forcojnë barrikadat

Mitrovicë, 24 nëntor – Mediet serbe njoftojnë KFOR-i nuk ia doli të heqë një barrikadën te Zveçani dhe rreth orës 01.30 të natës janë tërhequr nga pengesa e ngritur në Kërshin e Dudit. Serbët gjatë kësaj kohe kanë gjuajtur me gurë pjesëtarët e KFOR-it dhe pas largimit ushtarëve ndërkombëtarë me kamionë kanë sjellë zhavorr dhe e kanë përforcuar edhe më shumë barrikadën.

POashtu njoftohet se një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në pjesën veriore të Mitrovicës, vonë pas mesnate. Disa makina janë dëmtuar, por dëme në njerëz nuk ka. Shpërthimi ka ndodhur rreth orës  afër Tre Rrokaqiejve të banuar me shqiptarë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close