Publikuar me datën: Thu, May 24th, 2012

Serbët e detyrojnë KFOR-in të kthehet mbrapsht

Një konvoj i KFOR-it, i cili ishte nisur nga kampi ‘Nothing Hill’ në drejtim të Mitrovicës, është bllokuar sot nga një grup serbësh në fshati Ibarska Sllatina, të komunës së Leposaviqit. Ngjarja ka ndodhur në mëngjes  herët,  rreth orës 3:00, kur rreth 40 serbë bllokuan magjistralen e ‘Ibrit’ duke e bërë të pamundur lëvizjen e pjesëtarëve të NATO-së në drejtim të Mitrovicës. Korrespondenti i “Kohës Ditore” nga Mitrovica citon burime sipas të cilave forcat e NATO-së kanë pasuar urdhër që të mënjanojnë barrikadën e vendosur nga grupet kriminale serbe në urën në hyrje të fshatit Rudare, të Komunës së Zveçanit.

Bllokimin dhe zmbrapsjen e pjesëtarëve të NATO-së e kanë konfirmuar edhe burime brenda KFOR-it, në Prishtinë. Këto burime janë shprehur të shqetësuara për faktin se ka rrjedhje të informacioneve nga KFOR-i tek grupet kriminale serbe. Këto të fundit kanë qenë paraprakisht të njoftuar për lëvizjen e konvojit të KFIOR-it dhe me të ardhur në Ibarska Sllatinë janë bllokuar nga serbët, duke i detyruar të kthehen mbrapsht në bazën e tyre, në ‘Nothing Hill’.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close