Publikuar me datën: Sat, Oct 8th, 2011

Serbët e Bosnjës tek barrikadat në veri

Serbët në veri kanë filluar të fitojnë mbështetje edhe jashtë Kosovës e Serbisë, pasi një grupi prej me shumë se 30 serbëve nga Bosnja Hercegovina kanë marr rrugë dhe kanë udhëtuar drejt veriut të Kosovës aty ku janë të vendosura barrikadat që nga 16 shtatori.
Ata kanë ardhur me një kontingjent ndihmash nga Republika Srpska ndërsa kanë thënë se do të qëndrojnë në veri për tu ndihmuar vëllezërve të tyre serbë

“Ne do të qëndrojmë aty për të ndihmuar dhe për tu solidarizuar me vëllezërit tanë. Do ti ndihmojmë dhe do të kujdestarojmë nëpër barrikada. Ne kemi qëllime dhe mbështetje të sinqerta në këtë luftë të vëllezërve tanë”, deklaroi kryetari i këshillit të ndihmave Predrag Adamoviq. Në këtë aksion janë përfshirë edhe studentë dhe të rinj serb.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close