Publikuar me datën: Wed, Apr 25th, 2012

Serbët bllokuan, policia e hapi rrugën për fshatrat shqiptare të Zveçanit

Rruga që të shpie në tri fshatrat shqiptare të Komunës së Zveçanit – Kelmend, Boletin dhe Zhazhë, është bllokuar me barrikadë gurësh, të vendosur nga serbët, raporton korrespondenti i “Kohës Ditore” në Mitrovicë”.  Sipas burimeve grupet serbe, që po ruajnë  barrikadën në fshtain Rudere të Zveçanit, gjatë natës kanë vendosur një sasi gurësh edhe në rrugën që shpie në tri fshatrat e banuara me shqiptarë, duke bllokuar tërësisht kalimin në atë drejtim. Banoërt e këtyre fshatrave kanë njoftuar policinë në Mitrovicë, e cila ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka larguar gurët,   duke hapur kështu rrugën për qarkullim.

Vendosjen e gurëve dhe bllokimin e rrugës për në tri fshatrat shqiptare të komunës së Zveçanit e ka konfirmuar edhe policia në Mitrovicë. “Kemi marrë një njoftim nga banorët se rruga për këto tri fshatra është bllokuar” tha  zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti. Sipas tij policia e Kosovës menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka liruar rrugën për qarkullimin normal.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close