Publikuar me datën: Thu, Sep 6th, 2012

Schulz i palëkundur për nevojën e njohjes së ndërsjellë të Beogradit dhe Prishtinës

Kryetari i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, mbetet i palëkundur në deklaratën e tij për nevojën e njohjes së ndërsjellë të Beogradit dhe Prishtinës, si kusht që Serbia të pranohet në Bashkimin Evropian, thuhet në një deklaratë për media të kryeparlamentarit evropian.

“Kryetari i Parlamentit Evropian nuk dëshiron të komentojë çfarë flasin të tjerët për këtë çështje. Në deklaratën e tij, zoti Schulz ka thënë atë që është e qartë. Kryetari e sheh fatin e Kosovës dhe të Serbisë si anëtare të ardhshme të Bashkimit Evropian”, citon “Deutsche Welle” sqarimin e kabinetit të Schulzit. Këtë deklaratë  Schulz e bëri një ditë më parë, pas takimit me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq, ndërsa e përgënjeshtroi disa orë më vonë komisionari evropian për zgjerim, Stefan Fule, duke saktësuar se nuk bëhet fjalë për nevojën e njohjes, por për normalizimin e raporteve me Kosovën. Schulz është zyrtari i parë evropian, i cili e ka bërë të qartë se njohja e ndërsjellë e Serbisë dhe Kosovës nga njëra-tjetra, është kushti kryesor për pranim në Bashkimin Evropian

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close