Publikuar me datën: Sun, May 26th, 2013

Sadriu: Vrasja e djalit tim ishte e porositur

Shaban Sadriu. i moshës 18 vjeçare, është plagosur nga persona të panjohur më 6 gushtë të viti 2012, ndërsa më 19 nëntor 2012 ka vdekur në QKUK. Prindi i tij Selami Sadriu thotë për rajonipress se as policia e as prokuroria asnjë hetim nuk e kanë zhvilluar e as nuk kanë marrë në pyetje askënd përkundër faktit që ai ka ofruar dëshmi. Unë dua ta zbardh vrasjen e djalit tim sepse dyshoj se vrasja ishte e porositur dhe nuk do të hesht,   shprehet ai.

Që nga vdekja e Shabanit,  familja e tij  nuk e ka asnjë lajm, asnjë informacion as nga policia e as nga prokuroria. Selami Sadriu prindi i Shabanit thotë se është i zhgënjyer në policinë dhe prokurorinë.”Lëre që nuk kanë zhvilluar asnjë hetim e as nuk kanë marrë në pyetje askënd rreth rastit , por unë si prind nuk po mundem ta takojë asnjë nga policia e as nga prokuroria” shprehet i revoltuar Selamiu.

Selamiu tha se ka ofruar disa dyshime fillestare për vrasjen e djalit, por askush nuk po i heton. “Unë si prind nuk kam marrë asnjë raport zyrtarë dhe nuk kam parë se dikush po e heton rastin. Jam shumë i shqetësuar sepse pos që humba djalin , tani kemi edhe frikë, unë , shoqja dhe fëmijët. Kemi frikës sepse nuk po e dimë se nga na erdhi ajo tragjedi, edhe pse me askënd nuk jam në bela e as kërkujt nuk i kam pasur borxh” shprehet Selamiu.

Selami Sadriu si kryefamiljar thotë se rastin do ta dërgojë deri në fund.”Dua ta zbardhi vrasjen e djalit sepse unë dyshojë se vrasja e djalit tim është bërë me pagesë” tha shkurt Sadriu.

Ismet Hashani zëdhënës rajonal i policisë në Gjilan tha se rasti i Shaban Sadriut nuk është lënë në harresë, por tani hetimet varen prej Prokurorisë. “Në atë rast nuk ka pasur të dyshuar, por hetimet megjithatë kanë vazhduar “tha shkurt Hashani.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close