Publikuar me datën: Tue, Dec 4th, 2012

Rroftë Jeta dhe e Vërteta

Rroftë Jeta dhe e Vërteta

Nga:Lekë Mrijaj

I.
Flisni e mendoni vetëm sh’lirë
thuani e shkruani për të drejtën
do jeni më të fort e më të mirë
po qe se mbaheni me të vertetën.

II.
Nese jetoni ju vetë me mashtrime
vetëvetën do e fyeni e zhgenjeheni
do pësoni me vuajtje e kundershtime
do shihni vetën sa poshtë do të bjeni.

III.
Plotë të mira e gënjeshtra ka kjo jetë
vujatje,dashuri me plotë hidhërime
zgjidhni të drejtën dhe atë të vertetë
do krenoheni me mrekullira e gëzime.

IV.
Do bëni një jetë me plotë begati
ju do thuani se fatin tim e gjeta
do shkelqeni me të mira për bukuri
do thuani rroftë jeta dhe e vërteta.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close