Publikuar me datën: Sat, May 22nd, 2010

Rrëzohet aeroplani në Indi, 158 të vdekur

Njudelhi, 22 maj – Tetë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e aeroplanit të rrëzuar në qytetin perëndimor të Indisë, Mangalore. Nga rrëzimi i aeroplanit të Air India kanë vdekur 158 persona, në mesin e të cilëve 19 fëmijë dhe 4 të sapolindur.

Aeroplani u përplas në autostradë, në afërsi të aeroportit të Mangalores, për shkak të motit të keq. Aeroplani Boeing 737-800 po fluturonte nga Dubai.

Piloti i aeroplanit, sipas medieve vendore, ishte një qytetar serb.

“Aeroplani e ka huqur pistën dhe është rrëzuar. Kemi njohuri se aeroplani është djegur menjëherë sapo është rrëzuar”, ka thënë përfaqësuesi i aeroportit Rohit Katiar, i ngarkuar për çështje sigurie.

Aeroporti në Mangalore gjendet në majë të një bjeshke, kurse ekspertët e aviacionit thonë se është një nga më të vështirët për aterrim.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close