Publikuar me datën: Mon, Oct 15th, 2012

Rita Ora publikon datat e koncerteve në SHBA

Këngëtarja Rita ORA, pas një muaji suksesi me albumin e saj “ORA”, ka publikuar datat e koncerteve në SHBA, ku edhe pritet të fillojë turneun vjeshtor. Më 23 tetor, këngëtarja pritet të fillojë turneun në Santa Ana të Kalifornisë.

Rita ORA është përgatitur që të fillojë festën në SHBA qysh nga muaji tetor, përderisa faqja e MTV-së ka prezantuar turneun e koncerteve të Ritës “The Ora Tour” që pritet të fillojë më 23 tetor.

Këngëtarja që do të jetë bashkë me kolegët që do ta ndihmojnë, Iggy Azalea dhe Havana Brown, vetëm gjatë muajit tetor do të këndojë në pesë qytete amerikane raporton zhurnal, ku do të këndojë këngët e saj më të njohura si “How We Do (Party)” dhe hitin e saj më të njohur “R.I.P”.

Të gjitha këto koncerte do të paraqiten në një emision kryesor të MTV-së për çdo javë, përderisa ato do të jenë emisionet e njohura të këtij televizioni MTV U dhe MTV Hits.

Ndryshe, ORA ishte në “MTV PUSH Artist” në korrik, përderisa mori pjesë edhe në MTV Music Awards, ku prezantoi çmimin “Best Male Video”, të cilin e mori “Moonman” nga Chris Brown, në shtator. Në të njëjtin muaj, pra në shtator, Rita debutoi si e ftuar speciale në “MTV Unplugged”.

Turneu i tetorit i Ritës

23 tetor – Santa Ana, CA @ Yost Theater

24 tetor – San Francisco, CA @ Regency

26 tetor – Chicago, IL @ The MID

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close