Publikuar me datën: Sun, Oct 14th, 2012

Rita Ora dyfish më e shtrenjtë se Rihanna

Këngëtarja Rita Ora po arrin sukses të madh në mbarë botën, por në mënyrë të veçantë në Britaninë e Madhe me albumin e saj debutues “ORA”.

Madje, për disa javë, ky album ka qenë në listën e albumeve më të shitura, çka do të thotë shumë për një këngëtare të re si Rita.

Disa herë Rita ka qenë në ‘garë’ me kolegen e saj nga RocNation, Rihanna, pasi që supozohej se ajo po e kopjonte stilin dhe muzikën e saj. Por tani doli që në disa raste Rita të jetë më e suksesshme se Rihanna e madje edhe më e shtrenjtë se ajo.

Çmimi i albumit të Ritës është dyfish më i lartë se ai i Rihannas, njofton Indeksonline.

Deri më tani, tre klipet e Ritës janë radhitur në pozitën e parë në “UK Official Charts” dhe shumë shpejt nëse vazhdon me një sukses të tillë, Rita ka mundësi të thyejë rekord.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close