Publikuar me datën: Fri, Jun 17th, 2011

Rigjykimi i Haradinajt më 18 gusht?

Beograd, 17 qershor –  Përsëritja e gjykimit të ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare  dhe ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, mund të fillojë më 18 gusht, ka deklaruar në Beogradf zëdhënësja e Tribunalit të Hagës, Nerma Jelaçiq, njofton FoNet.

Pas gjykimit të parë,në prill të vitit 2008, Tribunali e kishte liruar të pafajshëm Haradinajn dhe të akuzuarin e dytë, Haradin Balajn, kurse i akuzuari i tretë, Lahi Ibrahimaj ishte dënuar më gjashtë vjet burgim për krime ndaj të burgosurve në kampin e UÇK-së në fshatin Jabllanicë të Deçanit, thekson FoNeti.

Prokuroria ishte ankuar ndaj këtij vendimi dhe rigjykimi u vendos për shkak se, siç thuhet, gjatë gjykimit të parë nuk u morën në pyetje dy dëshmitarë vendimtarë të padisë, të cilët refuzuan të shkonin në Hagë për të dëshmuar për shkak të frikësimit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close