Publikuar me datën: Thu, Sep 22nd, 2011

Reciprociteti kthehet nesër?

Kryetari i AKB-së, Agim Shahini dhe disa biznesmenë, sot në një konferencë për media, në vendkalimin kufitar Merdar, kanë thënë se i kanë vërtetuar thëniet e prodhuesve të Kosovës se atyre nuk po iu lejohet hyrja në Serbi, për shkak se Serbia nuk i pranon dokumentet e Kosovës.

Siç ka njoftuar AKB-ja, në të njëjtën kohë nga Serbia në Kosovë kanë hyrë qindra maune.

“Institucionet e Kosovës duhet t’i ndërrojnë politikat në koordinim me faktorin ndërkombëtar dhe duhet të shkohet drejt reciprocitetit”, tha kreu i AKB-së.

Problemi është se institucionet e Serbisë nuk i pranojnë dokumentet e Kosovës edhe pse e kanë nënshkruar marrëveshjen për lejimin e qarkullimit të prodhimeve ndërmjet dy vendeve, të ndërmjetësuar nga BE-ja, thuhet, pos tjerash, në njoftimin e AKB-së.

Edhe ministrja e Industrisë dhe Ekonomisë deklaroi për KTV-në se nesër në mbledhjen e qeverisë do të shqyrtohet masa e kthimit të reciprocitetit ndaj Serbisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close