Publikuar me datën: Sun, Apr 28th, 2013

Reali thërret në ndihmë fansat

Reali i Madridit u ka bërë apel fansave për ndihmë në prag të revanshit të ndeshjes gjysmëfinale në Champions League kundër Borussia  Dortmundit, e cila do të luhet të martën.

Klubi “mbretëror” ka thirr fansat që me forcat e përbashkëta të kompensojnë rezultatin e ndeshjes së parë, që përfundoi me rezultat 4 me 1 në favor të Dortmundit dhe të kapin finalen në  Wembley.

“Jeni të nevojshëm më shumë se kurdoherë”, u ka thënë fansave Gonzalo Higuain, nëpërmjet videolinkut në të cilin tentohet të mobilizohen simpatizuesit për të ndihmuar arritjen e rezultatit 3 me 0.

Videolinku është i përbërë me fotografi të lojtarëve të njohur të Realit siç janë Butragenio, Santilana, Huanito dhe të lojtarëve të njohur aktualë me qëllim që të nxitet shpirti luftarak te publiku.

“Zemra juaj është edhe zemra jonë”, ka thënë Sergio Ramos ndërsa Alonso thekson se gjithçka është e mundur me ndihmën e simpatizuesve.

“Asnjëherë nuk ka keni dëshpëruar dhe nuk do të na dëshpëroni kurrë”, ka thënë Iker Casillas.

Kurse Cristiano Ronaldo thotë “do të arrijmë sukses vetëm me ndihmën e juaj”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close