Publikuar me datën: Fri, Nov 16th, 2012

Reagim i Levizjes se Re Demokristiane te Kosovës

Reagim

Lëvizja e Re Demokristiane, megjith respektin që ka për zëvendëskryeministren Mimoza Kusari – Lila, nuk pajton me ligjin e amendamentuar të cilin e deklaroj z Kusari-Lila pas takimit të gjashtë të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik – ku ajo ka bërë të ditur se; “nuk do të ketë më zhvendosje të festave nga vikendi për të pushuar në ditë pune”!

 

Lëvizja e Re Demokristiane, ja bën të ditur zonjës Mimoza Kosari – Lila se kjo nuk duhet të vlenë për festen e Pashkëve dhe duhet të specifikohet në ligj, askush nuk ka asnjë të drejtë të vendosë për festën e Pashkëve që bie gjithmonë të dielave dhe të hënave, kështu festohet shekuj me radhë nder Popullin Shqiptar dhe në  krejt Evropën Perëndimore. Ne asnjë mënyrë nuk lejohet që të ndryshohet e hëna e pashkëve e cila është festë dhe kjo nuk është zhvendosje, por është ditë feste.

 

Lëvizja e Re Demokristiane i bën thirrje kryeministrit dhe qeverisë së Kosovës që mos ta miratoj ketë ligj i cili pret miratimin e qeverisë, para qe të korrigjohet ky ligj i amendamentuar.

 

 

Prishtinë, 16.11.2012

LRD – Zyra për informim publik

Blerina M Leka – zëdhënëse

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close