Publikuar me datën: Sun, Jun 12th, 2011

Rama thotë se PS-ja është në anën e duhur të historisë

Tiranë, 12 qershor – Partia Socialiste e Shqipërisë feston sonte 20-vjetorin e themelimit të saj me një ceremoni të organizuar në hotelin Sheraton, që nisi rreth orës 19e 30 minuta, me fjalën përshëndetëse të liderit të saj, Edi Rama.

Ai vlerësoi se të gjithë anëtarët e kësaj force politike, duhet të ndjehen krenarë sot pas 20 vjetësh, pasi, si tha ai, PS-ja është e pozicionuar në kahun e duhur të historisë.

“Ka shumë dallim mes Shqipërisë që kemi, ku humbasim përditë vlera e mundësi, dhe Shqipërisë ku dëshirojmë të ngjitemi, drejt vlerave evropiane. Vendi ynë ka pasur plot kthesa dramatike nga diktatura në demokraci. Në këtë 20-vjetor duhet të ndjehemi krenarë sepse kështu si sot ne jemi pozicionuar në anën e duhur të historisë”, tha Rama.

Lideri opozitar nënvizoi se “në Partinë Socialiste nuk ka munguar asnjëherë liria, kjo e bën të madhe forcën për të rezistuar ndaj çdo sulmi që i bëhet lirisë”, transmeton BW.

Në festë mungojnë kryeministri Sali Berisha, lideri i LSI-së, Ilir Meta, si dhe ish kryetari i PS-së, Fatos Nano, pasi ata nuk janë ftuar të marrin pjesë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close