Publikuar me datën: Thu, Jul 28th, 2011

Qeveria: S’kthehemi prapa

Qeveria e Republikës së Kosovës njofton qytetarët e vendit se sipas informacioneve më të fundit nga terreni, gjendja në pikat kufitare 1 dhe 31 në veriun e vendit, është në përgjithësi e qetë, por me tensione të herëpashershme.

Në një njoftim të ekzekutivit të dërguar mbrëmë vonë thuhet se forcat e KFOR-it janë duke e mbajtur gjendjen nën kontroll të plotë dhe ka mobilizim të plotë të efektivave të tyre, të cilat aktualisht po i mbajnë në kontroll të plotë pikat 1 dhe 31.

“Qeveria e Republikës së Kosovës fton të gjithë qytetarët e vendit që të kenë besim në institucionet e Republikës së Kosovës dhe në partnerët tanë ndërkombëtarë dhe të ruajnë qetësinë. Qeveria garanton dhe siguron të gjithë qytetarët se në asnjë rrethanë nuk do të zmbrapsemi, nuk do të ketë kthim prapa, për Kosovën do të ketë vetëm ecje përpara.

Ky është momenti i së vërtetës për Kosovën, momenti për vënien e ligjit dhe rregullit pas 12 vitesh, ky është momenti i unitetit politik dhe qytetar”, thuhet në njoftim

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close