Publikuar me datën: Tue, Aug 2nd, 2011

Qetësi e tensionuar në veri

Prishtinë, 2 gusht – Autoritetet e rendit dhe të sigurisë njoftuan se situata në veri të Mitrovicës, ndonëse e tensionuar, vazhdon të jetë e qetë dhe nën kontroll të mekanizmave përgjegjës të sigurisë.

Nga misioni i NATO-s në vend, thonë se nuk ka ndonjë dallim nga situata që mbizotëroi të hënën.

Zëdhënësi i KFOR-it, Hans Diter Vihter u shpreh:

“Nuk ka ndonjë ndryshim krahasuar me dje. Situata është e qetë, por ka ende tensione. KFOR-i është i gatshëm të merret me këtë”, tha Vihter.

Pas largimit të tri bllokadave rrugore nga njësitet e KFOR-it në rrugën kryesore në mes të Mitrovicës dhe Zubin Potokut, ende mbesin disa bllokada me, siç thuhet, elemente ekstremiste.

Përfaqësues të serbëve lokalë të veriut i thanë ditë më parë Radios Evropa e Lirë se bllokadat do të largohen me përmbushjen e kërkesave të tyre, pra, me kthimin e situatës në gjendjen e mëparshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close