Publikuar me datën: Sun, Mar 6th, 2011

Presidenti Topi të enjten viziton Maqedoninë

Shkup, 6 mars – Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, të enjten më 10 mars do të qëndrojë për  vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. Përveç pjesëmarrjes në hapjen solemne të kompleksit memorial të Holokaustit, Topi do të takohet edhe me nikoqirin e tij, presidentin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Gjatë vizitës së tij në Shkup, presidenti shqiptar pritet të takohet edhe me përfaqësues të partive politike të shqiptarëve në Maqedoni.

Lajmi është konfirmuar edhe nga kabineti i presidentit maqedonas, i cili ka informuar se edhe presidenti i Maqedonisë më 15 dhe 16 mars do të qëndrojë për vizitë dyditore në  Shqipëri.

Temë bisedimesh në këto takime do të jetë avancimi i marrëdhënieve të mira ndër fqinjësore, si dhe sfidat e përbashkëta që i presin të dyja vendet në rrugën e tyre drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

Edhe pse i ftuar, presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli nuk do të vizitojë Shkupin të enjten, por disa ditë më vonë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close