Publikuar me datën: Thu, Mar 10th, 2011

Presidenti Sarkozy mbështet fuqishëm Kosovën

Prishtinë, 10 mars – Presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli priti sot ambasadorin e Republikës së Francës në vendin tonë, Jean Francois Fitou, i cili ia dorëzoi letrën e urimit të Presidentit të Francës, Nicolas Sarkozy, me rastin e zgjedhjes së Presidentit Pacolli.
Pasi e falënderoi për urimin e Presidentit Sarkozy, Presidneti Pacolli e quajti atë një mik të madh të Kosovës, duke e vlerësuar shumë lart kontributin e Francës në shtetndërtimin e Kosovës.
Ambasadori Fitou theksoi se përkrahja e Francës për Kosovën ka ekzistuar gjithmonë dhe ajo do të jetë e vazhdueshme. Këtë, tha ai, e thekson fuqishëm edhe Presidenti Sarkozy në letrën e tij të urimit.
Në letrën e Presidentit francez për Presidentin e Kosovës, ndër të tjera theksohet se Kosova, gjatë këtyre tri vjetëve të pavarësisë “ka ditur të udhëheqë përpjekje të rëndësishme në një kontekst delikat dhe kompleks”.
Kosova ka bërë reforma të rëndësishme konsolidimin e institucioneve dhe në mbizotërimin e ligjit. Është angazhuar me vendosmëri në rrugën drejt Bashkimit Evropian. Nuk kam dyshim se, me nxitjen tuaj, Kosova do të mund të përballet me sfidat që e presin, thuhet më tutje në letër, në të cilën shtohet se Kosovës i mbetet shumë për të bërë në fushat e konsolidimit të institucioneve dhe në mbizotërimin e ligjit. Llogaris në angazhimin e vendit tuaj për të bërë reformat e rëndësishme në zhvillimin ekonomik dhe social. Franca do të vazhdojë të punojë për ju në këtë perspektivë, me qëllim të forcimit të lidhjeve miqësore dhe besueshmërisë në mes dy vendeve tona. Franca ju sjell tërë mbështetjen e saj në këtë detyrë, përfundon letra e Presidentit francez për homologun kosovar.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close