Publikuar me datën: Fri, Sep 23rd, 2011

Politika po përzihet në drejtësi

Shqiptimi i arrestit shtëpiak prej 30 ditësh për deputetin Fatmir Limaj, ka sjell edhe reagimet e para nga kryeparlamentari, njëherësh sekretar i PDK-së, Jakup Krasniqi, i cili kohë më parë refuzoi të qojë çështjen e imunitetit në Gjykatën Kushtetuese.

Ai edhe kësaj radhe e ka vënë në pikëpyetje funksionimin e institucioneve në mënyrë të pavarur.

“Tani kemi një vendim të gjykatës dhe si institucione dhe si njerëz që ia donë të mirën këtij vendi dëshirojmë që gjykatat në Kosovë të jenë të pavarura të marrin veprime të drejta dhe mbi bazën e dëshmive edhe fakteve por jo mbi baza politike, derisa në sistemin e drejtësisë ndërhyn politika pra për fat të keq ajo ka ndërhyrë gjithnjë dhe kështu rrezikohet funksionimi normal i sistemit të drejtësisë”, ka thënë Krasniqi

Ai mes tjerash ka thënë se prêt nga gjykata që  në rastin Limaj ta thotë fjalën e vet mbi bazën e fakteve dhe dëshmive duke respektuar ligjet në fuqi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close