Publikuar me datën: Mon, May 16th, 2011

Policia nis zbatimin e planit në Veri

Prishtinë, 16 maj – Janë hedhur hapat e parë. Institucionet e sigurisë në vend duket se vërtet e kanë marrë seriozisht çështjen e veriut të Kosovës. Plani për Veriun, i paralajmëruar se do të fillojë nga e enjtja, po ia nis përnjëmend.

Zbatimi i planit ka filluar me ndërrimin e komandantëve të të gjitha stacioneve të policisë që gjenden në veri të vendit. Që nga e hëna (sot), ata do të fillojnë punën, por jo ku kanë qenë deri të premten. Këto ndryshime në hierarkinë e policisë në Veri, i konfirmon për “Express” vetë kreu i Policisë.

Reshat Maliqi, drejtor i përgjithshëm i Policisë, tha të dielën se ndërrimet tashmë janë bërë në stacionet policore në Zveçan, Zubin Potok e Leposaviq, duke përfshirë edhe pikat kufitare 1 dhe 31, që ndajnë Kosovën me Serbinë. “Asnjë prej tyre nuk është larguar prej punës, por u janë ndërruar vendet. Që nga nesër do të fillojnë me detyrat e reja”, tha Maliqi për Express.

Ishte vetë Maliqi ai, i cili javën që shkoi paralajmëroi se shumë shpejt pritet që të ndërmerren masa shumë më serioze për rikthimin e rendit dhe ligjit në veri të vendit. Ai kishte thënë se pas të enjtes, pritet “të ketë diçka” lidhur me veprimet në këtë zonë të vendit.

Ndërkohë ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi ka thënë se nuk ka të dhëna në lidhje me fillimin apo jo të këtij plani.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close