Publikuar me datën: Wed, Sep 15th, 2010

Policia italiane konfiskon 1,9 miliard dollarë në operacionin kundër mafias

Policia italiane ka konfiskuar asete që kapin shumën rekord prej 1.9 miliard dollarë nga një bisnesmen siçilian i energjisë së pastërt që dyshohet se ka lidhje me krimin e organizuar.

Zyrtarët thanë të martën se pasuria e konfiskuar nga 54 vjeçari Vito Nicastri përfshinte numra llogarie bankare, pasuri të patundshme, makina luksoze dhe yahte. Ata e cilësuan operacionin si konfiskimin më të madh të bërë kundër mafias.

Biznesmeni Nicastri ka aksione në kompani të energjisë alternative përfshi atë diellore dhe energjisë me erë.

Hetuesit anti-mafia dyshojnë se ai ka pastruar para për mafian siçiliane dhe thonë se ai ka lidhje të ngushta me Matteo Messina Denaro, shefi aktual i grupit të fuqishëm të krimit të organizuar siçilian Cosa Nostra.

Zyrtarët besojnë se mafia ka infiltruar në sektorin siçilian të energjisë së ripërtëritshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close