Publikuar me datën: Sat, Jan 14th, 2012

Policia intervenon mbi protestuesit tek Dheu i Bardhë

17:53 Pas paralajmërimeve për t’u larguar nga rruga, Policia e Kosovës ka intervenuar ndaj protestuesve për ta liruar rrugën. Raportohet për tre të arrestuar.

17:29 Numri i protestuesve të arrestuar po rritet. Së fundi raportohet se është arrestuar edhe nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti. Sipas Vetëvendosjes, të arrestuar janë edhe Arbër Zaimi, Shpend Ahmeti, Frashër Krasniqi dhe Naim Bunjaku.

17: 12 Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se tek Dheu i Bardhë Policia e Kosovës iu ka dhënë ultimatum protestuesve që të largohen, përndryshe do të intervenojnë.

16:40 Policia e Kosovës ka njoftuar se në bazë të informacioneve të pranuara nga qendra mjekësore deri në këto momente katër (4) persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Gjatë intervenimit policore janë ndaluar deri në këto momente dyzet e dy (42) persona të cilët janë shoqëruar në stacionin policore për procedurë të mëtutjeshme hetimore.

16:22 Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se rreth 30 protestues po mbahen në stacionin policor në Besianë. Ndërkaq, dy protestues, Alban Jupolli (1991) dhe Burim Hoqa (1983), janë të lënduar në kokë. Ata gjinden në QKUK, Emergjencë.

16:15 Albin Kurti raportohet se fillimisht ishte arrestuar nga Policia, pas disa lëndimeve të marra gjatë arrestimit, ai ishte dërguar për mjekim nga Policia, e që më pas është liruar.

15:55 Deri më tani, sipas Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar rreth 15 protestues të kësaj lëvizjeje, ndërkohë për dy protestues raportohet se janë lënduar dhe dërguar për mjekim në QKUK.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close