Publikuar me datën: Sun, Jul 22nd, 2012

Po, me AAK-në

Zyrtarët e PDK-së kanë mirëpritur deklaratat e Ardian Gjinit se AAK-ja do ta shqyrtojë mundësinë për bashkëqeverisje me partinë e Hashim Thaçit. Adem Grabovci thotë se një koalicion i tillë është pozitiv dhe forcon institucionet përballë problemeve të mëdha me të cilat ballafaqohet vendi aktualisht, siç është veriu.Nëse pritjet e AAK-së dhe PDK-së realizohen deri në fund të muajit tjetër, atëherë shtatori do të jetë muaji i ndryshimeve të partive në koalicionin qeveritar, shkruan gazeta Express.

Rrjedhimisht edhe kurorëzimi i koalicionit të ri PDK-AAK.

Me këtë rast, AKR-ja do t’i bashkohej LDK-së e Vetëvendosjes në opozitë, ndërsa partia e Ramush Haradinajt dhe ajo e Hashim Thaçit do të ndanin pushtetin për dy vitet e mbetura të mandatit të Qeverisë.

Deklaratën e Nënkryetarit të AAK-së, Ardian Gjini, i cili nuk e mohoi lidhjen e koalicioni me partinë e Thaçit në vjeshtë, janë mirëpritur nga zyrtarët e PDK-së.

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci ka thënë se nuk dëshiron të parashikojë se çka do të ndodhë deri në vjeshtë, por se parimisht partia e tij është e hapur për AAK-në.

“Koalicionin PDK-AAK e shoh si shumë pozitiv dhe që do t’i ndihmojë vendit dhe do t’i çojë proceset shumë shpejt përpara. Them se sa më shumë që të jemi të mobilizuar, më lehtë do ta kemi. Nuk thuhet në popull rastësisht se bashkimi bën fuqinë”, ka thënë Grabovci, për Express.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close