Publikuar me datën: Sat, Oct 8th, 2011

Po bëhemi gati, mund t’i heqim qysh sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka paralajmëruar se institucionet e Kosovës në bashkëpunim me KFOR-i  dhe EULEX-in janë duke punuar për hartimin e një planit të veprimit për heqjen e barrikadave nëpër rrugët  e veriut. Në një intervistë për “Epokën e Re”, Rexhepi ka thënë se heqja e barrikadave si akt fizik mund  të bëhet qysh tani por, sipas tij njëherë duhet të bëhen disa kalkulime se si do të rrjedh ë situata pas këtij veprimi.

“Potenciali dhe mundësia janë, por duhet  vlerësim së çfarë niveli i forcës duhet të përdoret, se a do të ndodhë dhunë apo lëndime. Prandaj këto së pari duhet të definohen shumë mirë”, ka thënë Rexhepi.
Ai madje paralajmëroi se doganierët kosovarë shumë shpejtë do të përdorin rrugët për të shkuar në pikat doganore.

“Po bëhemi gati për heqjen e barrikadave. Së shpejti doganierët dhe policët e Kosovës do të udhëtojnë përmes rrugëve tokësore”, ka thënë mes tjerash Ministri Rexhepi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close