Publikuar me datën: Sun, May 13th, 2012

Pirlo: Allegri më dëboi nga Milani

Andrea Pirlo erdhi te Juventusi i dëshpëruar, por në fund të sezonit nxori lot gëzimi. Mesfushori nga Brescia tregon për aventurën e tij te “Zonja e Vjetër” dhe arsyen e vërtetë të largimit nga Milani. Ai rrëfen gjithçka, që nga të fshehtat e “Zonjës së Vjetër”, deri te sekreti i suksesit. “Kur kam folur me Milanin për kontratën time, më propozuan rinovimin për një vit. Unë kërkova një kontratë trevjeçare, sepse isha më i ri se sa ‘të vjetrit’ e tjerë që u mbaronte gjithashtu kontrata. Por, motivi i largimit tim ishte një tjetër. Allegri donte të vendoste para mbrojtjes Ambrosinin ose Van Bomelin, dhe unë duhet ta ndryshoja rolin. Atëherë u thashë ‘jo faleminderit!’ dhe zgjodha Juven që më ofroi motivim të rëndësishëm. Por jam i lumtur tani te ‘Zonja’, pasi kam fituar”, shpjegon Pirlo.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close