Publikuar me datën: Fri, Apr 11th, 2014

Pergjigjeje per Drejtorin e Agjencise per Menaxhimin e Komplekseve Memoriale te Kosovës Nga deputetja Ganimete Musliu

Pergjigjeje per Drejtorin e Agjencise per Menaxhimin e Komplekseve Memoriale te Kosovës

I nderuar Z. Blakaj, për çudi,  me erdhi mirë që reaguat kaq shpejt. Fundi i fundit qëllimi im nuk ishte te gjuaj në turmë por të gjuaj pikërisht në ata të cilët marrin detyrat dhe nuk qajnë kokën më për përmbushjen e tyre, pa marre parasysh nëse ata persona quhen Blakaj apo kushdo tjetër. Sa i përket pyetjes tuaj z. Blakaj se kur kam qenë për herë të fundit në Morinë, ju informoj juve dhe… opinionin se ne Morine jam shume me shpesh se Ju per te mis thene nje here ne javë. Shkoj e vizitoj dhe me dhemb ne shpirt kur shoh gjithë ata emra te skalitur aty te cilët në çdo moment na  therrasin në ndërgjegje të jemi të përgjegjshëm me punën, me shoqërinë me jetën me LIRINË.  Ata emra z. Blakaj nuk janë çmim i vogël, prandaj fjalën time nuk do duhej ta merrnit personale sepse këtu ka të bëjë me çështjen, me situatën faktike e jo me sedrën tuaj i nderuar. Sa i përket pyetjes tuaj se ku isha unë para dy vitesh kur ndodhi Vandalizmi ne këtë Kompleks, z. Blakaj, ju rekomandoj juve tani te informoheni me mirë para se të flisni sepse me te vërtetë Burrave nuk ju shkon te flasin me emocione. Megjithatë sa për informimin tuaj z. Blakaj, e potencova edhe dje ne Kuvend se edhe  atë kohe kam qenë shume në ngjarje për çka kam shprehur edhe indinjatën time si qytetare dhe deputete edhe per Kompleksin e Marines besa edhe per dy Memoriale tjera njera ne Komunen e Vushtrise e njera ne Komunen e Podujevës. Këtë mund ta verifikoni permes transkripteve te Kuvendit.

Kurse sa i përket gjuajtjes se topit sa mbi Agjencinë sa mbi Ministrinë përkatëse, mund të them vetëm kaq:   juve z. Blakaj ju ftoj ne debat publik se bashku me Ministrin Dardan Gashi në mënyrë që të keni mundësinë ta informoni opinionin si duhet. Jepjani punëve emrin zotëri, sepse po e përsërisë edhe njëherë  është turp që ky memorial dhe secili Memorial tjetër në këtë vend të lihen në duar dhe mëshirë  të fatit. Kjo është esenca e fjalës time e jo sedra juaj apo e kujdo tjetër.

Fjala ime dje ne Kuvend nuk do duhej t´ju shqetësonte sepse ishte vetëm një apel njerëzor, nuk ishte akuze as fajësim por pasi qe veç ke shkrep me fjalë të urta edhe unë po ju kthej z. Blakaj kësaj i thonë: “kush ka mizën nën kapuç, atij edhe i kruhet koka të parit”. Me respekt

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close