Publikuar me datën: Mon, May 7th, 2012

Për Maqedoninë e Preshevën protestë në Tiranë

“Levizja Shqiperia e Re” sot do të organizojë një protestë paqësore në Tiranë, me moton “Në mbrojtje të vëllezërve, motrave dhe nënave tona shqiptare në Maqedoni dhe Preshevë”. Protesta do të jetë në formë marshimi dhe do të mbahet përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, për të vijuar para Ambasadës së Serbisë në Tiranë si dhe më pas përballë ambasadës së Maqedonisë.
“Ju ftojmë në aktivizimin e secilit prej jush për t`i treguar të gjithë botës se ne shqiptarët jemi gjallë dhe nuk e mbulojmë të vërtetën me heshtje, mosreagim dhe papërgjegjshmëri!”, thuhet në njoftimin e kësaj lëvizje, duke bërë të ditur se përmes protestës do të shprehet revolta dhe reagimi qytetar ndaj dhunës dhe arrestimeve të fundit të shqiptarëve në Maqedoni dhe Luginën e Preshevës.
Delegacioni i kësaj organizate më pas do të drejtohet tek Prokuroria e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë, dhe te Selia e Delegacionit të Këshillit të Europës për të përcjellë denoncimet kundër Ministres së Brendshme maqedonase Jankullovska dhe Ministrit të Brendshëm serb Daçiç.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close