Publikuar me datën: Sun, May 6th, 2012

Pantiq: Organizim jo i mirë nga OSBE-ja

Kryetari ilegal i Mitrovicës, Kërstimir Pantiq, pret që zgjedhjet e sotme serbe të kalojnë pa probleme sa i përket situatës së sigurisë, por, megjithatë, thotë se janë vërejtur disa probleme me listat zgjedhore.

Ai kritikon OSBE-në për, siç thotë, organizim jo të mirë të zgjedhjeve.

“Është fakt se një numër i madh i qytetarëve nuk janë përfshirë në listat e votuesve dhe ka mjaft probleme. Përfaqësuesit e OSBE-së vështirë gjenden në vendvotime dhe kjo me siguri do të ndikojë  që dalja në votime të jetë shumë më e vogël sesa që është interesimi i qytetarëve për këto zgjedhje. Kjo, në njëfarë mënyre, e vë në pikëpyetje legjitimitetin e këtyre zgjedhjeve”, thotë Pantiq për Radion Evropa e Lirë.

Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë lehtëson zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të Serbisë në Kosovë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close