Publikuar me datën: Sat, Jun 12th, 2010

Pacolli e sheh presidentin Sejdiu shkaktar të mosnjohjes nga El-Salvadori

Prishtinë, 11 qershor – Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka identifikuar një arsye pse shteti i Amerikës Qendrore, El-Salvadori nuk e ka njohur Kosovën, ani se një gjë e tillë i ishte premtuar vetë atij nga ky shtet para një viti. Shkaktar që El-Salvadori nuk e njohu mëvetësinë kosovare, sipas liderit të AKR-së, është një veprim i presidentit të Kosovës Fatmir Sejdiu. Sipas liderit të AKR-së, atij i ishte thënë nga partia që e kishte marrë pushtetin vitin e kaluar në El Salvador se njohja e Kosovës do të ndodhë, mirëpo ka ndodhur interferimi në proces i presidentit Sejdiu, gjë që ka rezultuar me situatën çfarë është: pa njohje nga ky shtet.

Zyrtarë të AKR-së në qershorin e vitit 2009 patën thënë se kreu i tyre “po qëndron për vizitë në El-Salvador dhe nga atje ka çuar fjalë se ky shtet e ka njohur Kosovën dhe se deklarimin zyrtar të njohjes do ta bëjë më 2 qershor”. Por tashmë ka kaluar një vit e dhjetë ditë, kurse Kosovës i mungon njohja nga El-Salvadori.

I ulur në njërin prej lokaleve të kryeqytetit, bashkë me nënpresidentin e partisë së tij, Ibrahim Makolli, presidenti i AKR-së, ka prezantuar të premten kronologjinë e kontakteve të tij në El Salvador, ku me aluzion ka fajësuar të parin e Kosovës pse shteti ende nuk është njohur nga vendi përtej Atlantikut.

Çka i ka thënë Sejdiu Pacollit, çka thonë në Presidencën e Kosovës për këtë, pse lideri i AKR-së e ndërpreu lobimin në Salvador dhe a do ta vazhdojë e kur ai këtë, e gjeni të plotë në numrin  sotëm të gazetës Koha Ditore

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close