Publikuar me datën: Tue, Jul 5th, 2011

O përralltarë të “kombit kosovar” ne jemi SHQIPTARË të Shqiperisë Natyrale

Nga;Lek Mrijaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne Shqiptaret nuk i duam dy kombe, por një komb dhe një Nënë Shqipëri! Ky është identiteti ynë i vërtetë, për të cilin, edhe duhet të flijojmë, të krenohemi dhe ta ruajmë si sytë e ballit. Ashtu sikurse Mbreti Gjergj Kastrioti -Skënderbeu! Ashtu sikurse Rilindësit tanë kombetar! Ashtu sikurse stërgjyshërit dhe gjyshërit tanë deshmoret dhe martiret e kombit ! O, sa mirë që jam shqiptar!Nderrimi i kombësisë, propagandimi medial dhe pseudoshkencor për ndërrimin e kombësisë shqiptare, është jo vetëm turp, jo vetëm gabim, jo vetëm tradhti dhe shitje fund e krye, por edhe përgjegjësi për të gjithë ata, që në forma të ndryshme po propagandojnë mohimin dhe shpërfytyrimin e kombit shqiptar, me qëllim që, shqiptarët e Kosovës t’i konvertojnë në “kombin kosovar” multietnik.

Pra, logjikisht dhe shkencërisht, shqiptarët e Kosovës-Shqipërisë, nuk kanë asnjë nevojë, që të luftojnë dhe të ëndërrojnë për ndonjë komb të ri shqiptar të tipit “kombi kosovar”, apo “kombi tetovar””Malësor”… sepse janë të mjaftur vetëm me identitetin e tyre, që quhet kombi shqiptar.
O, sa mirë që jam shqiptar! Na lini të qetë, o përralltarë të “kombit kosovar”!!! -Se ne, nuk njohim tjetër komb, as në Kosovë, as në Shqipëri veç KOMBIT SHQIPTAR! KY ËSHTË IDENTITETI YNË I NJËMENDTË SHQIPTAR! KY ËSHTË SHQIPTARIZMI!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close