Publikuar me datën: Tue, Jun 21st, 2011

Njeri-shqiptari jam une, je ti, jemi ne, sikur dje dhe sot e neser


“Njeriu” eshte kafsha me e keqe,jo vetem mishngrense,meqe ashtu na del tamam kanibal i vertete,po edhe keqebersi me i madh i natyres dhe rregullit natyror.  Asnje gjallese e vetme e rruzullit Tokesor, nuk e shkeli kete rregull dhe rend me shume se sa “njeriu”,dhe konsekuencat i terheqin te gjithe ata qe e ndajne rruzullin Tokesor njesoj,edhe pa fajin e tyre. Rruzulli Tokesor eshte nje Theater,ku mjerisht ne rolin negativ eshte “njeriu”. Valle deri kur do te durohet kjo gjallese kaq e tmerrsheme dhe kaq shkaterrimtare? Njeriu, jam une, je ti ,jemi ne. Ne kishim dje dhe historikisht ne gjak tolernacen nderfetare,dhe dashurin ndaj tjeterit. Ne ishim nje unikate per Boten . E sot??? Ka te atille qe quhen”njerez”,mirepo jan me te vertete ne rolin negativ te asaj se ciles ata perfaqesojne. Andaj edhe nuk jan NJEREZ. Po jan diqka tjeter,jan antipodi i tije,po fatlumnisht nuk jan te gjithe te tille.   Andaj…… Ne mund te marrim dhe luajme rolin pozitiv,ate rolin qe e kishim dje,duhet ta luajme edhe sot,e neser. Ne me gjak dhe me shpirt ishim dhe jemi popull autokton ,dhe i dham me shume se sa sejcili popull civilizimit Europian. Ne nuk shkelem ne te drejteat askujt dje dhe as sot. Pse te mos jemi edhe sot te tille??? Pse te sheklim ne te drejten tone,ne traditen tone,ne te ardhemen tone,ne vizionin tone?   Ne jemi ata qe neperkembemi nga „ata njerez“ qe po shkelin ne keto parime tonat te cilat ishin dhe jan bazamenti i jetes sone Te mendojme dhe te punojme per projektin njeri, dhe rolin tone qe nga sot ,sikur dje. Vetem te bashkuar dhe si nje ze ,mund te bejme ate qe kerkohet nga ne.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close