Publikuar me datën: Tue, Dec 11th, 2012

Një shtyrje tjetër nga FIFA do të ishte joserioze

Prishtinë, 11 dhjetor – Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, thotë se do të ishte joserioze nëse shtëpia botërore e futbollit (FIFA) do të shtynte edhe më tej vendimin për Kosovën. Ai nuk pret një ndërrim të vendimit të FIFA-s të marrë muaj më parë, ku Përfaqësueses së Kosovës i lejohet të luajë ndeshje miqësore. Por ky vendim i marrë më 22 maj të këtij viti nga FIFA, “u ngri” përkohësisht pas presionit të Serbisë dhe UEFA-s dhe FIFA paralajmëroi se ai do të “qëndiset” me ca modalitete që do “të kënaqnin” të gjitha palët. E zbulimi i këtyre modaliteteve u shty dy herë nga Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, por më 14 dhjetor, Vokrri pret një përgjigje pozitive.Komiteti Ekzekutiv i FIFA-s, do të mbajë mbledhjen e radhës, të premten, në Tokio

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close