Publikuar me datën: Thu, May 24th, 2012

Një Flamur Një Shtet Një Shqipëri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Një Flamur Një Shtet Një Shqipëri

Nga:Lekë Mrijaj

I.
Kurr nuk harrohet Gjaku Arbëror
lufta heroike e të parve,ajo histori
që nga koha e Gjergj Kastriotit
ne sakrifikuam për Një Shqipëri.

II.
Mallkuar qofshin ata mjerë
armiqë dhe të bijt e tradhetarit
qe u ngriten kunder Kastriotit
dhe pushkës së Adem Jasharit.

III.
Që nga Hasan Prishtina…
dhe deri te Dr.Ibrahim Rugova
i treguam armikut gjakatar
se Shqipëri do të jetë Kosova.

IV.
Gjithmonë luftuan Hëronjët tanë
për Shqipe,Flamur e Liri
për Bashkimin e Truallit Kombëtar
Një Komb,Një Shtet,Një Shqipëri.

V.
28 Nentorit i Kastriotit
u shkrua dy herë në histori,
për te tretën herë me radhë
do të shënojmë Bashkimin.
Nje Shtet,Një Shqipëri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close