Publikuar me datën: Sun, May 23rd, 2010

Një Argjentinë e tërë në këmbë për një gërvishtje të Messis

Buenos Aires, 23 maj – Fokusimi te sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, para Kampionatit Botëror “Afrika e Jugut 2010” është aq i madh, saqë një lëndim i tij i vogël në stërvitje te Përfaqësuesja e Argjentinës bëri bujë të madhe nëpër të gjitha mediumet botërore.

Futbollisti më i mirë në botë tashmë po stërvitet me ekipin e përzgjedhur nga Diego Armando Maradona dhe gjatë seancave stërvitore Buenos Aires ai ka pësuar vetëm një gërvishtje në muskulin e këmbës së djathtë. Kjo ka shqetësuar opinionin, por Maradona ka qetësuar atë, duke garantuar se Messi do të jetë në fushë për ndeshjen miqësore me Përfaqësuesen e Kanadasë, të hënën.

“Jo vetëm unë, por të gjithë jemi frikësuar për Messin”, ka deklaruar Maradona. “Nuk e kam parë duelin, sepse kam qenë me shpinë i kthyer. Por, ai dhe Javier Mascherano kanë përplasur gjunjët dhe Messi përnjëherë është ndalur. Nuk është asgjë serioze, sepse ai do të jetë në fushë me Kanadanë”.

Messi është shpresa më e madhe e Argjentinës në Afrikën e Jugut pas një edicioni fantastik me Barcelonën ku u shpall shënuesi më i mirë në La Liga me 34 gola të shënuar.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close