Publikuar me datën: Sat, Aug 28th, 2010

Nimanbegu: Kot zvarritet shkëmbimi i ambasadorëve Prishtinë-Podgoricë

Ulqin, 28 gusht – Edhe pse po bëhen dy vjet që Podgorica e ka njohur Republikën e Kosovës, e në fillim të këtij viti u vendosën marrëdhëniet diplomatike, as sot e kësaj dite nuk janë emëruar as vendosur ambasadorët në Prishtinë, përkatësisht në Podgoricë.

Deputeti dhe nënkryetari i Forcës së Re Demokratike, Genci Nimanbegu konsideron se Mali I Zi dhe Kosova do të duhej të shkëmbejnë ambasadorët deri në vjeshtë.

Nimanbegu konsideron se koalicioni qeverisës duhet të lë anash mospajtimin e udhëheqjes së Partisë Demokratike të Socialistëve rreth çështjes së Kosovës, dhe t’i ngrejë marrëdhëniet diplomatike me Prishtinën në nivelin më të lartë.

“Sinqerisht, do të doja që para vjeshtës të emërohet ambasadori në Prishtinë, si dhe Kosova të hap përfaqësinë e vet diplomatike në Malin e Zi, duke e ditur se po bëhen dy vjet qëkur Podgorica e ka njohur Kosovën, dhe kjo zvarritje vendimin e Qeverisë së Podgoricës e lë pezull”, u shprehë të shtunën KosovaLive, Nimanbegu.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close