Publikuar me datën: Wed, Jun 9th, 2010

Ngushtohet rrethi i të dyshuarve për vjedhjen në polici

Prishtinë, 9 qershor – Hetuesit ndërkombëtar të EULEX-it kanë identifikuar disa të dyshuar për vjedhjen skandaloze në dhomën e dëshmive të Policisë së Kosovës, duke ngushtuar kështu pistën e hetimeve, shkruan sot e përditshmja e Prishtinës, “Zëri”.

Gazeta pohon të ketë marrë konfirmime për këtë nga zyrtarët e misionit të EULEX-it.

Prokuroria Speciale, e cila po udhëheq rastin e vjedhjes në dhomën e dëshmive nuk ka konfirmuar numrin e saktë të të dyshuarve dhe figurat për të cilat dyshohet se kanë gisht në këtë ngjarje.

Hetimet për rastin e dhomës së dëshmive janë duke u kryer nga policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it.

Rasti në fjalë ka ndodhur më 25 prill 2009 në Qendrën për trajnim policor afër Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Kosovës. Aty “heshtazi” janë vjedhur 47 kilogramë heroinë dhe më shumë se 3 milionë euro në valuta të ndryshme

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close