Publikuar me datën: Wed, Aug 1st, 2012

Nga;Lekë Mrijaj – Krenaria e jetës sime

Krenaria e jetës sime

I.
Krenari për mua është në ketë jetë
qe i kam të dashurit e shpirtit pranë
më të shtrënjtit e botës globale
fëmijët bashkëshorten,nënën dhe babanë.

II.
Me fëmijët bashkëshorten,nënën dhe babanë
është i lumtur në ketë botë çdo njeri
këta janë e vetmja shpresë pa kufij e jetës
që të ngrisin të japin forcë,dashuri dhe lumturi.

III.
Familja njerzore e bekuar është i madhi emër
jeta pa të kurr as që do të kishte fare kuptim
veq mundime e ligështi…do të ketë në zëmer
ai që nuk nderon familjen e tij,ketë të madhin emër.

IV.
Fëmijët,bashkëshortja nëna dhe babai
janë si uji,buka,kripa dhe drita qe ne e shijojmë
këta janë të vetmit Shënjter të kësaj jete
që të gjitha plaget dhe mundimet na e shërojnë.

 

 

 

 

 

 

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close