Publikuar me datën: Thu, Aug 9th, 2012

Nga:Lekë Mrijaj-Gëzuar ditëlindjen çupa ime Loreta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nga:Lekë Mrijaj-Babi
I.
Gëzuar ditëlindjen çupa ime Loreta
qofsh me fat,jetë dhe me shëndet
të urojnë ty babi,mami e familja
ditëlindjen tuaj të gjashtëmbdhjetë.

II.
Ëngjullesha e vogël e jetës sonë
sot po i cakërrojmë gotat me dolli
kremtojmë të gjithë të bashkuar
këtë ditë të bekuar,ditë për mrekulli.

III.
Si flutur e bukur ti me je perjetë
sikur pëllumbi që fluturon mbi retë
ma gëzofsh ketë ditë të bekuar
16 vjetorin e lindjes,të vitit 2012.

IV.
Për ty sot familja ka festë dhe gëzim
kremtonë çdo 9.gusht të kësaj stine verore
mi gëzofsh e lumtur me shendet e suksese…
edhe njëqind stina të bukura me lule pranverore.

V.
Keto vargje urimi me gëzim i shkrova
për ty Loreta e Shqipërisë Etnike
gëzuar edhe një herë ditëlindjen dhe ketë emër
pershendetje nga Dardania Kreshnike.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close