Publikuar me datën: Wed, Nov 4th, 2015

Nga Londra për në Nju Jork për vetëm 30 minuta!

Nëse ju është mërzitur gjendja aktuale e udhëtimit ajror, ditë më të mira do të vijnë në të ardhmen.

Një inxhinier kanadez zbuloi konceptin për një avion supersonik, i cili do të fluturojë nga Londra për në Nju Jork për vetëm gjysmë ore.

Avioni Skreemr është projektuar nga inxhinieri kanadez Charles Bombardier, i cili shpjegoi për uebsajtin Globe and Mail se si do të mund të fluturojnë rreth 75 pasagjerë nga një kontinent në tjetrin me një shpejtësi marramendëse.

Avioni, sipas shkrimit që e transmeton rtv21, ka katër krahë, dy raketa dhe një sistem djegie të oksigjenit do të lejojnë avionin të fluturojë me shpejtësi 12000 km/h.

Është e sigurt që nuk do të keni kohë as për të pirë një pije gjatë udhëtimit. Ai do të testohet fillimisht nga forcat ushtarake, dhe më pas do të përdoret edhe nga pasagjerët.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close