Publikuar me datën: Thu, Nov 4th, 2010

Nexhat Daci e Ahmet Alishani sot sërish para gjyqit

Prishtinë, 4 nëntor – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci, do të paraqitet sot sërish në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë, nën akuzën se ka kryer vepër penale të përvetësimit të tre gjeneratorëve në vlerë rreth 30 mijë euro dhe rregullim të dhëmbëve e blerje të syzeve gjatë kohës sa ishte kryetar i Kuvendit të Kosovës.
Në seancë, prokurorja e rastit, Fikrije Krasniqi, dhe avokatët mbrojtës të Nexhat Dacit e Ahmet Alishanit, Bajram Tmava dhe Flamur Bogaj, sot do të paraqesin fjalët e tyre përfundimtare.
Gjykimi i Dacit e Alishanit nis në orën 13 e 45 minuta, ndërsa vendimi do të shpallet nesër, në orën 10: 00, nga një trup gjykues prej dy gjyqtarësh të EULEX-it dhe një vendësi.
Gjykimi i Dacit po zhvillohet në kohën kur partitë politike kanë intensifikuar fushatën për zgjedhjet e parakohshme të 12 dhjetorit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close